System wychowawczy

W pracy z dziećmi szczególną uwagę zwracamy na wzmacnianie pozytywne. Dzieci, które często dostają pochwały, są aktywne i chętnie się uczą. Pod względem wychowawczym łatwiej przyjmują uwagi dotyczące np. negatywnego zachowania, które może się przydarzyć.

Zasadą jest chwalenie dzieci, również publiczne. Uwagi natomiast przekazywane są zawsze na osobności. Bardzo ważna jest współpraca z rodzicami i codzienny kontakt z nauczycielem. Jest to zaleta małego kameralnego przedszkola.

Dzieci od początku pobytu w przedszkolu przyzwyczajają się do zasad dobrego zachowania, które regulują stosunki w grupie. Wiemy, że dzieci czują się bezpieczne, kiedy otoczone są akceptacją, miłością i wiedzą na temat prawidłowego zachowania.

Zasady pracy z dziećmi opracowane w 1992 r. :)

1. Jesteśmy mili i uprzejmi dla innych używamy ładnych słów i zwrotów grzecznościowych
  2. Przestrzegamy ustalonych zasad
  3. Słuchamy nauczycieli (cioć i wujków)