Program adaptacyjny

Początki nie są łatwe zarówno dla dzieci jak i rodziców. Stres związany z nowym miejscem i nowymi osobami, da się złagodzić poprzez mądre zaplanowane działań. W przedszkolu opracowaliśmy specjalny program, który pomaga dzieciom stopniowo przyzwyczaić się do nowej sytuacji. Rodzice mogą poznać przedszkole w taki sposób, że mogą zaufać nam, pozostawić dziecko i zająć się spokojnie pracą zawodową. Rodzice przekonują się o naszej staranności związanej z dbaniem o szczegóły i troską o każde dziecko, które jest inne. Nawiązanie przez przedszkole współpracy z rodzicami, daje szansę na stworzenie optymalnych warunków, w których dziecko rozwija swój potencjał.

Umożliwiamy pobyt w przedszkolu rodziców tak długo jak tego potrzebują zarówno rodzice :), jak i dzieci.

Dla tych rodziców, którzy w przyszłości zamierzają posłać pociechę do naszego przedszkola, specjalnie umożliwiamy udział w zajęciach adaptacyjnych z rodzicami. Czas zajęć i porę dostosowujemy do potrzeb klientów. Można wybrać godziny przedpołudniowe i popołudniowe. Wybrać można zwykł dzień przedszkolny, udział w wycieczce, spotkaniu, wybranym zajęciu dodatkowym, warsztacie. Bogaty plan atrakcji dla dzieci, znajdziecie Państwo w przedszkolu. W naszym przedszkolu nie jest nudno, mamy plan, bawimy się i działamy. Dzieci zawsze gotowe są do aktywności i zabawy.

NASZE DOBRE RADY:

• Ciesz się z dzieckiem, że idzie do przedszkola
  • Opowiadaj mu o dobrych wspomnieniach z dzieciństwa na tem temat
  • Razem z radością róbcie specjalne zakupy i pakujcie rzeczy do przedszkola
  • Mów pozytywnie o nauczycielach (ciociach). Problemy, załatwiaj na osobności, bez udziału dzieci.
  • Jeżeli rozstajesz się z dzieckiem w przedszkolu, to pamiętaj o Twojej dobrej postawie. Dzieci bardziej niż słowa odbierają i pokazują emocje rodziców. Rozstanie musi być krótkie, entuzjastyczne, całą sobą pokazuj, że będzie dobrze (przecież już się znamy :))

Jeżeli zdarzy się, że dziecko będzie długo płakało – zadzwonimy. Mamy Twój numer telefonu. Nam też zależy na tym, aby dziecka czuło się dobrze i nie zraziło do nas.

Długie rozstanie powoduje trudną do zniesienia szczególnie dla dziecka huśtawkę emocjonalną. Jest wyczerpujące, emanuje niepokojem i smutkiem.

BĘDZIE DOBRZE :)   POWODZENIA !