Kilka dobrych rad

1. Kiedy zapada decyzja o posłaniu dziecka do dziecka do przedszkola warto już wcześniej przygotować się. Wtedy możemy spotkać się z większym sukcesem i lepszą adaptacją do zmiany.
  2. Warto nauczyć dzieci czynności samoobsługowych: jedzenia, toalety, rozbierania się, ubieranie się, sprzątania zabawek.
  3. Dobrze jeżeli dziecko ma orientację co do własnej osoby wie jak się nazywa i jakie ma nazwisko, wie jak ma na imię jego mama i tata.
  4. Umie rozpoznać i zgłaszać swoje potrzeby np. pragnienia, fizjologiczne, samopoczucia, temperatury.
  5. Orientuje się które rzeczy należą do niego: jak wygląda jego ręczniczek przyniesiony z domu, szczotka, pasta do zębów, buty …
  6. Chodzenie do przedszkola powinno być traktowane jako naturalna rzecz, podobnie jak mama i tata chodzą do pracy.
  7. Rodzice powinni być konsekwentni, gdyż przerywanie rytmu chodzenia do przedszkola, przedłuża tylko okres adaptacji.
  8. Nigdy nie strasz przedszkolem!
  9. Ciesz się razem z dzieckiem, że następnego dnia idzie do przedszkola.