Program adaptacyjny

Początki nie są łatwe zarówno dla dzieci jak i rodziców. Stres związany z nowym miejscem i nowymi osobami, da się złagodzić poprzez mądre zaplanowane działania. W przedszkolu opracowaliśmy specjalny program, który pomaga dzieciom stopniowo przyzwyczaić się do nowej sytuacji. Rodzice mogą poznać przedszkole w taki sposób, że mogą zaufać nam, pozostawić dziecko i zająć się spokojnie pracą zawodową. Rodzice przekonują się o naszej staranności związanej z dbaniem o szczegóły i troską o każde dziecko, które jest inne. Nawiązanie przez przedszkole współpracy z rodzicami, daje szansę na stworzenie optymalnych warunków, w których dziecko rozwija swój potencjał.

Umożliwiamy pobyt w przedszkolu rodziców tak długo jak tego potrzebują zarówno rodzice :), jak i dzieci.

Dla tych rodziców, którzy w przyszłości zamierzają posłać pociechę do naszego przedszkola, specjalnie umożliwiamy udział w zajęciach adaptacyjnych z rodzicami już od 1 roku życia. Czas zajęć i porę dostosowujemy do potrzeb klientów. Można wybrać godziny przedpołudniowe i popołudniowe. Wybrać można zwykł dzień przedszkolny, udział w wycieczce, spotkaniu, wybranym zajęciu dodatkowym, warsztacie. Bogaty plan atrakcji dla dzieci, znajdziecie Państwo w przedszkolu. W naszym przedszkolu nie jest nudno, mamy plan, bawimy się i działamy. Dzieci zawsze gotowe są do działania i zabawy.

NASZE DOBRE RADY:

• Ciesz się z dzieckiem, że idzie do przedszkola
  • Opowiadaj mu o dobrych wspomnieniach z dzieciństwa na tem temat
  • Razem z radością róbcie specjalne zakupy i pakujcie rzeczy do przedszkola
  • Mów pozytywnie o nauczycielach (ciociach). Problemy, załatwiaj na osobności, bez udziału dzieci.
  • Jeżeli rozstajesz się z dzieckiem w przedszkolu, to pamiętaj o Twojej dobrej postawie. Dzieci bardzo odbierają emocje rodziców, bardziej niż słowa. Rozstanie musi być krótkie, entuzjastyczne, całą sobą pokazuj, że będzie dobrze (przecież już się znamy :))

Jeżeli zdarzy się, że dziecko będzie długo płakało zadzwonimy. Mamy Twój numer telefonu. Nam też zależy, aby dziecka nie zrazić.

Długie rozstanie powoduje trudną do zniesienia szczególnie dla dziecka huśtawkę emocjonalną. Jest wyczerpujące, emanuje niepokojem i smutkiem.

POWODZENIA !